„Студент“ бољи од „Прве Петолетке“

0 271

У првом мечу на домаћем терену кошаркаши „Студента“ из Бајине Баште су забележили и прву овосезонску победу. Након стартног пораза на премијери сезоне против Радничког у Крагујевцу они су у другом колу Прве мушке регионалне лиге (Запад) добили „Прву Петолетку“ из Трстеника.

КК Студент насловна
Дрина Инфо архива

Домаћини су добро отворили меч и брзо повели 8:3. Након тога је дошло до пада у игри што су гости из Трстеника искористили и серијом 11-0 повели 14:8. У овом делу утакмице доста су се играчи „Студента“ мучили са заграђивањем сопственог коша и допустили гостујућој екипи да забележи чак 7 офанзивних скокова.

Током другог периода игре Бајинобаштани су знатно ангажованије заиграли у одбрани и дозволили гостима из Трстеника да убаце само 11 поена. На полувреме се отишло са резултатом 35:33 за домаћи тим. На старту другог полувремена изузетан ниво агресивности у одбрани је брзо резултирао да се играчи Студента одвоје на 10 поена предности. Ову разлику они  су одржавали до самог краја меча. Најефикаснији појединци у домаћем тиму били су Марковић (23 поена, шут из игре 10/11), Кремић (16 поена) и Милошевић (13 поена, 8 асистенција).

У следећем колу КК „Студент“ гостују новом члану Прве мушке регионалне лиге екипи „Параћина“.