Припадници Министарства унутрашњих послова у координацији са Полицијском управом у Ужицу и Регионалним центром граничне полиције према Босни и Херцеговини, СГП Котроман, ухапсили су држављанина БиХ Д. Б. (31), јер су у камиону којим је управљао пронашли већу количину места, без доказа о пореклу и квалитету.
Он је осумњичен за кривично дело недозвољена трговина, саопштио је МУП.
Припадници граничне полиције су у месту Јабланица на Златибору, приликом контроле теретног возила „мерцедес“, којим је управљао осумњичени, пронашли 2.469 килограма свежег јунећег меса, вредности 1.975.200 динара, без доказа о пореклу и квалитету.
Ветеринарска инспекција одузела је месо које ће бити уништено. Д. Б. је одређено задржавање до 48 часова и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен Основном тужилаштву у Ужицу.
24седам

