Гимназија „Јосиф Панчић“ објавила је обавештење о упису ученика у први разред за школску 2026/2027. годину.
Будући гимназијалци ће упис моћи да обаве на два начина – електронским путем, преко портала „Моја средња школа“, или непосредно у просторијама школе.
Електронски упис распоређених ученика биће омогућен од 29. јуна до 2. јула 2026. године.
Ученици који се определе за непосредан упис у школи, то ће моћи да учине 1. и 2. јула, у периоду од 8 до 15 часова.
За упис у школи потребно је приложити попуњен образац пријаве за упис, односно образац ПУ, који се добија и попуњава приликом доласка, као и сведочанства за шести, седми и осми разред основне школе, сведочанство о завршеној основној школи и уверење о обављеном завршном испиту.
Из Гимназије „Јосиф Панчић“ подсећају да извод из матичне књиге рођених није потребно доносити, јер га школа прибавља по службеној дужности.
Школа је будућим ученицима пожелела добродошлицу и много успеха у наставку школовања.
дрина инфо

