СПОРТСКИ ВИКЕНД: Нова победа Слоге

0 814

У 10. Колу зоне Дрина Слога је узела нова три бода. Изабраници Александра Петаковића победили су Јединствио 1945 из Владимираца са 1:0. У првом полувремену играло се углавном на средини терена без изразитих прилика за гол. На почетку другог полувремена Вујић је упутио ударац са 18 метара, али је голман гостију спасио гол избијањем лопте у корнер. Убрзо су гости били у прилици да угрозе Крсмановића, Карић је промашио гол. Следи волеј Савкова па гол одлуке. Тарабић је оштро шутирао са око 17 метара, голман одбио лопту до Максимовића, који је шаље у мрежу. Максимовић је пропустио две нове прилике у 56. и 83. минуту. Уз то, виђена су и два добра покушаја Лекића и Савкова.
-Све екипе, које долазе, бране се на све начине, тешко нам је да пробијемо те бункере. Стално смо под картонима, добијамо их на страни по неколико, али и код куће. Свака част момцима на победи. И ја и они смо под притиском, тражи се улазак у Српску лигу, сваку уткмицу желимо да добијемо. Наравно, да се деси да некад и подбацимо. Тензије су на трибинама, у граду, мора се схватити да нико овде не долази са белом заставом, напротив, боре се максимално. И ми дајемо све од себе- каже тренер Петаковић. Слога је и даље на другом месту са заостатком од седам бодова у односу на водећи Златибор, који је код куће савладао Раднички Стобекс са 3:0.

Igraci Soge i Jedinstva izlaze na teren

Представници општине Бајина Башта у Златиборској окружној лиги одиграли су међусобни дерби. Вишесава је са 5:0 победила Соко, док је Перућац на гостовању у Бродареву поражен од Јасена са 2:6.

Кошаркаши Студента у Првој регионалној лиги Србије ни после три кола нису осетили сласт победе. Последњи пораз доживели су код куће у игри са екипом Уб. Гости су победили са 93:78. Стартовало је првенство и у Другој одбојкашкој лиги Србије група Запад. Тара је изгубила утакмицу на свом терену од екипе Тутин Далас са 2:3, док је у мушкој конкуренцији екипа ОК „Дрина“ поражена на гостовању „Партизану 2012“ у Вранешима резултатом 3:1.