Разговори о туристичкој сарадњи у Подрињу
Делегација општине Бајина Башта имала је у уторак састанак на Јахорини са директором Олимпијског центра „Јахорина“ Дејаном Љевнаићем, а главна тема је била сарадња у туризму у средњем Подрињу јер ће у наредом периоду Олимпијски центар преузети управљање Андрићградом у Вишеграду. Делегацију Бајине Баште чинили су Миленко Ордагић, помоћник председника општине Бајина Башта за туризам, омладину и спорт, Синиша Спасојевић испред Туристичке организације „Тара-Дрина“ и Горан Глишић, власник и директор Туристичке агенције „Таратурс“ која је досад у највећој мери промовисала „чаробни туристички прстен“ и доста урадила на туристичком повезивању Бајине Баште и Вишеграда.

Љевнаић је рекао да са општином Бајина Башта постоје заједничке идеје, те да их руководство Олимпијског центра подржава. Он сматра да би прављењем гондоле од Перућца до Митровца туристички програм у овом крају добио један нови квалитет.
– Изградњом гондоле заокружили бисмо „чаробни прстен“ који би ишао од Вишеграда до Бајине Баште, па даље са Бајине Баште на Тару, те са Таре до Златибора и преко Мокре горе – објаснио је Љевнаић и подсетио да Олимпијски центар „Јахорина“ ускоро преузима управљање Адрићградом, те да је у току фаза планирања.
– Циљ нам је да гости, који дођу на Јахорину, на Златибор и бораве по седам дана, бар два дана бораве и у тој регији. Најпре мислим на Андрићград, Вишеград, Бајину Башту – рекао је Љевнаић.
Он је нагласио да је намера направити једну потпуно нову туристичку регију.
– У тај део Југославије, у поседњих 50 година најмање се улагало и то је наша највећа предност јер је нетакнута природа. То је бисер Европе – поручио је Љевнаић.
Љевнаић каже да се енергијом, којом је и Јахорина заживела, може направити једна велика европска атракција.
Он истиче да је одлука да Андрићград буде додељен на управљање Олимпијском центру нови изазов који ће са постојећом енергијом бити реализован и који ће спојити Републику Српску и Србију туристичким пројектима.
Помоћник председника општине Бајина Башта за туризам, спорт и омладину Миленко Ордагић захвалио је Љевнаићу за иницијативу да и ова општина буде укључена у пројекат.
– Поред Гондоле, то је једна шира туристичка прича и свеобухватна сарадња коју желимо да успоставимо . Заиста смо почаствовани позивом и надамо се да ћемо успети то да и реализуемо – рекао је Ордагић.
Он је рекао да је туризам Бајиној Башти веома важна грана и да кроз сарадњу у туризму цела регија може много добити на квалитету туристичке понуде као и генерисати много веће приходе од туризма.
Синиша Спасојевић из Туристичке организације „Тара – Дрина“ изразио је задовољство иницијативом за сарадњу у области туризма и навео да сматра да је ово одлична прилика да се кроз сарадњу две државе реализују озбиљни инфраструктурни пројекти али и да се обејдини туристичка понуда у једном од најлепших региона Европе.
– На неки начин овим се ставља се фокус на средње Подриње и даје се једна нови импулс у туризму. Драго нам је да у скорије време на другој страни имамо веома расположене за сарадњу људе који ће водити Андрићград и да чувени чаробни туристички прстен успешно заокружимо. Ово је једна шира прича у туризму између Србије и Републике Српске, а наше је задовољство да је дестинација Тара Дрина Бајина Башта у центру тих планова. – рекао је Спасојевић.
Горан Глишић из Агенције „Таратурс“ пренео је своја искуства везано за реализацију програма „чаробни туристички прстен“, изнео предлоге на основу дугогодишњег рада на туристичком спајању Бајина Баште и Вишеграда и изразио наду да ће се овај пројекат успешно реализовати.