Стигле су лепе вести које су обрадовале хиљаде људи широм Србије и региона – за мање од 48 сати прикупљено је више од 250.000 евра неопходних за наставак лечења седмогодишње Софије Стикић.
Ову вест саопштио је њен отац, јереј Маринко Стикић, који је упутио искрену захвалност свима који су својим донацијама, хуманитарним акцијама, молитвама и подршком помогли да се у рекордном року обезбеде средства за Софијину трансплантацију матичних ћелија у Италији.
Посебну захвалност упутио је деци која су организовала продају лимунаде, крофни и друге хуманитарне акције, бројним предузећима, привредницима, уметницима, спортистима, јавним личностима, свештенству, малом Андрији Кнежевићу, људима из Републике Српске, дијаспоре и многим градовима који су показали велико срце, међу којима је и Бајина Башта.
Иако су средства за лечење обезбеђена, Софију тек очекује најважнија борба – борба за оздрављење. Њена породица позвала је све људе да и даље буду уз њу, пре свега молитвом и подршком на путу који следи.
„Србија је ова два дана дисала хришћанским милосрђем, хуманошћу и љубављу“, поручио је Софијин отац, истичући да ова прича показује колико заједништво и солидарност могу да промене нечији живот.
Софији предстоји наставак лечења, а хиљаде људи сада јој желе само једно – да из ове борбе изађе као победник.
дрина.инфо




