ДРИНА ИНФО ПОРТАЛ
Вести

Вучић открио јавно: Држава спрема велики пакет за пензионере, грађани ће бити веома задовољни!

Председник Србије Александар Вучић рекао је на свечаном делу седнице изборне скупштине ПУПС-а да држава данас формално запошљава 553.000 људи више него 2010. године и најавио да ће на великом скупу Српске напредне странке 27. и 28. јуна у Београду бити представљен пакет за пензионере, који ће побољшати њихов економски статус.

– Није реч о пакету у којем ће неко да добије 1.000 или 2.000 динара, реч је о значајно већим сумама новца које ће у великој мери утицати на побољшање животног стандарда наших пензионера – не само краткорочно, већ и дугорочно – рекао је Вучић.

Фото:Танјуг

Он је истакао да је реч о великом пакету који држава припрема и да очекује да ће 27. или 28. јуна, на великом скупу СНС-а у Београду, моћи да објави највећи део тог пакета и верује да ће грађани бити веома задовољни.

У условима када Међународни монетарни фонд и Светска банка најављују високе стопе раста, како је рекао Вучић, држава размишља о додатним економским погодностима за грађане, односно о великом пакету за пензионере и о снижавању цена лекова за кардиоваскуларне болеснике, дијабетичаре и друге пацијенте.

– Највећи проблем нам је око витамина и ових лекова које узимамо неретко – од бруфена и парацетамола до бенседина, али и оних које људи морају да узимају. Не желим да неко сутра умре само зато што није имао од 2.500 до 6.000 динара да плати тај лек. Ако ми то спустимо за 20, 30 или 40 одсто, додатно побољшамо и економски и социјални статус пензионера, онда сам сигуран да ће свако моћи себи да приушти лек и да нико због тога неће да страда, већ ће моћи да се радује свом животу, својој деци, унуцима и партнеру и да на најлепши начин проживи те године – казао је Вучић.

Вучић је указао да држава данас има 553.000 формално запослених људи више него 2010. године, иако Србија данас има мање становника.

– Има 553.000 људи више формално запослених него 2010. године, када нас је било много више у земљи. Економија је много боља. Први пут Србија има стабилан курс динара. То имамо тек у последњих 14 година.

Знам да постоје људи који и даље не живе лако и једноставно. Знам да постоје они који живе лакше, а који ће све да ураде само да то не признају, као и они који то признају. Али први пут имамо и стабилан курс – рекао је Вучић.

 

24седам.рс

Сличне вести

БАЈИНА БАШТА: Отац претукао болесног сина, комшије чуле запомагање

„Забавна атлетика“ окупила малишане и бројну публику на стадиону у Лугу

ПАПРЕНЕ ЦЕНЕ ГОРИВА У ЕВРОПИ! Мере не дају резултате, а у Србији – СВЕ под контролом

Оставите коментар