ДРИНА ИНФО ПОРТАЛ
Вести

ВУЧИЋ НАЈАВИО: Лекови ће бити јефтинији, у септембру нови пакет мера!

Председник Србије Александар Вучић је током гостовања у емисији „Ћирилица Миломира Марића“ на ТВ Прва говорио о лековима.
Завршава се програм, предлог око лекова.

– Верујем да ћемо после Тивта сести и изаћи са програмом који ће много да помогне око цена лекова. То је свеобухватни пакет за пензионере и социјално најугроженије људе. Видећмо да слично обезбедимо и за одређене категорије бораца, оне који примају дечији додатак… Негде има и преклапања. Направићемо пакет бар за лекове који регулишу срце и крвни притисак, да нам се не догађа да људи умиру што немају да плате 2000, 3000, 4000 динара за лек – казао је он.

Каже да ће бити проблема са трећом групом, а то су суплементи плус парацетамоли, бенседини и бруфени.

– Гледаћемо и ту да пронађемо договор са фармацеутским компанијама – каже он.

Одмах по повратку из Тивта најавио је да ће ићи у више села на истоку Србије.

– Да покажемо да бринемо о људима – казао је он.

У септембру каже да можемо да очекујемо пакет значајан за најугроженије становнике, али и за део шире популације.

– Ту ћемо пронаћи начина да додатно побољшамо животни стандард. Пре тога нам остају разговори са ММФ, али људи ће бити обрадовани, посебно наши најстарији суграђани – каже он.

новости.рс

Сличне вести

БАЈИНА БАШТА: Због квара прекид у снабдевању водом

ХЕРОЈ СА УВЦА: Ренџер спасао трудницу, дете и још три особе из Златарског језера

ВАЖНО ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ: До сутра приговори на ранг-листе за бесплатну рехабилитацију

Оставите коментар