Председник општине Нова Варош Димитрије Пауновић (СНС) поднео је данас оставку на ту функцију због одласка на дужност начелника Златиборског округа.

Пауновић је такву одлуку донео иако је на последњој седници Скупштине општине тражио и добио сагласност одборника да до локалних избора обавља обе функције.
Оставка председника наћи ће се на дневном реду седнице Скупштине општине, заказане за крај децембра, када ће одборници констатовати и престанак мандата његовог заменика и чланова Општинског већа.
За сада није познато да ли ће пре локалних избора на пролеће, Нова Варош добити нову локалну власт или ће се чекати исход редовних локалних избора.
Извор: Бета, Блиц, Глас Западне Србије

