ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић присуствује приказу нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому „Пуковник-пилот Миленко Павловић“ у Батајници.
Каже да је срећан и да је молио да постоји што више налета.
Председник је прво разговарао са техничарем авиона МиГ-29 и примио је извештај о наоружању које носи та летелица.
– Уствари за обичног човека, успели смо да обезбедимо да МиГ-ови обављају функције ловаца, али и бомбардера – рекао је он.
Питао је хоћемо ли имати довољно пилота и добио је одговор „трудићемо се“.
– Људи су нам потребни – речено је председнику.


Присутни су и лидер СНСД Милорад Додик, председник НС Републике Српске Ненад Стевандић, министар одбране Србије Братислав Гашић, министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић…
Он ће потом присуствовати и реализацији гађања из наведених средстава ратне технике на полигону „Пасуљанске ливаде“.
Министарство одбране саопштило је раније да ће 28. јуна бити организован приказ нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому „Пуковник-пилот Миленко Павловић“ у Батајници и потом гађања из средстава ратне технике на полигону „Пасуљанске ливаде“.
новости

