На конститутивној седници Скупштине општине Бајина Башта, која је одржана данас, за председника локалног парламента изабран је Петар Петровић из Социјалистичке партије Србије, са изборне листе „Александар Вучић – Наша породица – Бајина Башта“. За његовог заменика изабран је Небојша Јовановић, такође са исте изборне листе.

За избор Петровића гласало је 26 одборника, док је као противкандидат била предложена Славица Марковић са листе „Уједињени за Бајину Башту“.
Новоизабрани председник Скупштине након гласања поручио је да ће му приоритет бити транспарентан рад локалног парламента и добра сарадња међу одборницима.
„Очекујем да ће будуће седнице протећи у духу парламентаризма и конструктивне расправе, уз поштовање свих одборника и интереса грађана Бајине Баште“, рекао је Петровић.
Говорећи о даљим активностима локалног парламента, он је подсетио да је законски рок за одржавање наредне седнице 30 дана, али је изразио очекивање да ће ново заседање бити заказано знатно раније.
„Верујем да ћемо наредну седницу одржати већ током следеће седмице или најкасније у року од 15 дана“, навео је Петровић.
дрина.инфо/гзс


