ДРИНА ИНФО ПОРТАЛ
Најновије вести

(ФОТО) ЈОШ ЈЕДНО ОБЕЋАЊЕ ИСПУЊЕНО! Министарство одобрило радове, пут Ужице-Бајина Башта улази у реализацију

Пројекат изградње пута од Ужица преко Кадињаче до Бајине Баште почиње да се конкретизује на терену.

Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Путевима Србије издало је потврду којом се потврђује пријава радова за извођење припремних радова за потребе изградње овог државног пута.

Припреми радови односе се на деоницу Обилазак Ужица, на потезу Златиборски пут (петља “Сурдук”) – Сињевац – Волујац, (км 0+000 – 4+845), који обухватају изградњу АБ шипова са леве стране пута.

Подсетимо, важну целину овог државног пута чиниће тунела испод Кадињаче, чији почетак изградње је најављиван за новембар прошле године.

Почетком марта 2023. Министарство заштите животне средине обавестило је јавност да је дало сагласност на студију о процени утицаја на животну средину пројекта изградње тунела превоја Кадињача. Пројекат изградње неколико пута најављиваног тунела испод превоја Кадињача, који ће омогућити да се пут од Бајине Баште до Ужица скрати за 6 километара, чекао је на “зелену дозволу” од августа 2022, а локацијски услови издати су још 2019.

Тунел Кадињача
Фото: Screenshot

Највећи ефекат тунела, кроз који је пројектована брзина проласка 80 километара на сат, биће избегавање серије лакат кривина лошег пута преко Кадињаче, на деоници где снегови редовно стварају проблеме у саобраћају.

Како је раније најављивано, инвестиција у градњу будућег тунела дугог 1.350 метара износиће 60 мил ЕУР. Према ранијим најавама, било је речи да ће радове изводити кинеска компанија PowerChina.

ужице.уживо/дрина.инфо

Сличне вести

БАЈИНА БАШТА: 17 милиона динара за подстицање енергетске ефикасности

У недељу у Бајиној Башти 2. Ћирилична бициклијада

Саопштење поводом неистинитих података наведених у петицији „Стоп златиборизацији Таре“

Оставите коментар