Sportski vikend: SLOGA ISPRAŠILA VALJEVCE

0 780

Start prvenstva u Zapadno-moravskoj zoni zakazan je za narednu subotu. Sloga će dočekati Budućnost iz Arilja. Minulog vikenda odigrala je poslednju pripremnu utakmicu. Pobedila je Radnički Gorenje iz Valjeva sa 4:0. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Ivanović je bio trostruki strelac, a jedan gol dao je Đurić. Trener Vladislav Rosić dao je poverenje Goluboviću, Andriću, Milosavljeviću, Kostadinoviću, Đorđeviću, Đuriću. Ivanoviću, Božiću, Jašiću, Nikoliću, Jevtiću. U drugom poluvremenu u igru su ulazili A. Živanović, L. Živanović, Mitrović, Mijailović, Mihailović i Filipović.
-Trudili smo se da što kvalitetnije obavimo pripreme. Test utakmice pokazuju da se dobro radilo. Očekujemo da u prvom kolu osvojimo sva tri boda protiv Budućnosti. Od igrača iz jesenje sezone nećemo imati Jankovića, M. Kostadinovića i Stanića- kaže trener Sloge Vladislav Rosić.

Na slici: Igrači Sloge, Foto: Drina info

U nedelju su igrane utakmice Zlatiborske okružne lige u kojoj Bajina Bašta ima dva predstavnika. Perućac je na gostovanju u Rasnoj poražen od Poleta sa 2:1. Perućani su imali šansu da izjednače u poslednjem minutu, ali ih je u tome sprečila prečka. Višesava je poražena sa 3:0 u gostima od lidera Jasena.

Prošlog vikenda pionirska ženska selekcija Drine nastupila je u kvalifikacijama za plasman među 12 najboljih u Srbiji. Nije bila supešna na svom terenu. Ekipa Lotusa iz Čačka pobedila  je sa 3:1 u setovima. Za Drinu su igrale Jevtić, Baštovanović, Vasić, Popadić, Stevanović, Zloporubović, N. Čolić, K.Čolić, Supurović, Savljić,Filipović, Stamenić. Ekipu je vodio trener Zoran Jekić, a podršku joj je dalo oko 500 gledalaca.

Odbijkasice Drine
Na slici: Odbojkašice Drine sa trenerom Jekićem, Foto: Drina info

Odbojkašice Tare gostovale su u Požegi gde su poražene od Sloge 031 sa 3:2 u stovima. Bio je to Tarin sedmi uzastopni prolećni poraz. Idućeg vikenda domaćin je Stopanji koja se, kao i bajinobaštanski kub, bori za opstanak.

Košarkaši Studenta na svom terenu pobedili su Požarevac u plej aut ligi i osigurali opstnak u Prvoj regionalnoj ligi Srbije.