ODRŽAN TREĆI TARA ULTRA TREJL

0 312

U subotu, 3. jula, je održan treći Tara Ultra Trejl – najmasovniji do sada, a kako mnogi od takmičara tvrde i najteži.

Start i cilj svih trka je bio na Kaluđerskim barama kod hotela „Beli bor“. Na četiri takmičarske staze od 11, 25, 46 i 66 km, koje su takmičare vodile kroz najlepše delove Tare, bilo je oko 400 učesnika iz 9 zemalja. Ono što je oplemenilo ovogodišnju manifestaciju je dečja trka  TUT-ić sa sa preko 400 mališana na stazi oko hotela „Beli bor“. Pored različitih pejzaža i zahtevnih terena takmičare su na stazi ispratili i teški vremenski uslovi – od olujnog vetra, kiše, grada do jakog sunca. Najduža trka TUT 66 je bodovana u okviru Nacionalne serije u skajraningu (planinskom trčanju).

1. Snežana Đurić
2. Mina Kosanović

3. Miodrag Vukić

Realizaciju ovogodišnje trke su pomogli opština Bajina Bašta, Nacionalni park Tara, TO „Tara-Drina“ Bajina Bašta, VU „Tara“, kao i kompanije Imlek, Knjaz Miloš i Beosport.

ZAPAŽENI REZULTATI PK TARA NA TARA ULTRA TREJLU

Na ovogodišnjem Tara Ultra Trejlu su nastupili i takmičari PK Tara koji su učestvovali na svim stazama, iako se samo najduža staza bodovala u okviru Nacionalne serije u skajraningu.

Na najkraćoj stazi TUT 11 u ženskoj konkurenciji Nataša Mićić je zauzela 10. mesto, a Aleksa Petković osvojio 1. prvo mesto u muškoj.

Na stazi TUT 25 Dejan Timotijević je zauzeo 3. mesto, Nenad Jevtić 35. i Srboljub Gligić 57.

Na stazi TUT 46 Bojan Avramović je osvojio 4. mesto.

Najviše takmičara je nastupilo na stazi TUT 66 – U ženskoj konkurenciji Sara Ilić je bila 4., Tijana Kabić 7. i Sanja Mitić 19. Kod muškaraca Danijel Lončarević je osvojio 2., Miodrag Vukić 3., Miloš Ristivojević 6., Miloš Rajičević 9., Predrag Dragičević 47. i Dejan Sakić 49. mesto. U timskom plasmanu ekipa PK Tara je zauzela prvo mesto ispred PSK „Mosor“ iz Niša i PSK „Balkan“ iz Beograda.