Fudbalski vikend: SLOGA ODLIČNO STARTOVALA

0 253

Minulog vikenda počeo je prolećni deo prvenstva u fudbalskoj zoni Drina. Sloga, predvođena novim trenerom Ratkom Veselinovićem, uspela je da na svom terenu pobedi Polimlje sa 2:1, u tom momentu prvog pratioca lidera Drine. Da će Bajinobaštani napraviti podvig i uzeti bodove, moglo se naslutiti u prvim minutima kada su stvorili dve šanse koje nisu iskoristili Filipović i Ivanović. Na prvi gol čekalo se 16 minuta. Jednu dobru kontru iskoristio je Filipović za Slogino vođstvo. Petnaestak minuta kasnije bilo je 2:0. Ovaj put efektan gol glavom postigao je štoper Maksimović. U drugom poluvremenu Prijepoljci kreću sa dva nova igrača. Iz jedne akcije Ćirović je uspeo da savlada Golubovića. Sloga se ubrzo oslobodila velikog pritiska i sve više ugrožavala gol gostiju. U 67. minutu u kontri su bila čak petorica domaćih igrača protiv jednog gostujućeg, ali ta prilika nije dovela do promene rezultata.

Radost igrača Sloge posle drugog gola datog Polimlju
Radost igrača Sloge posle drugog gola datog Polimlju Foto: Drina Info

– Utakmica je bila baš prava prvenstvena. Protivnik dobar, željan da ostane u trci za prvo mesto. Mi smo prvo poluvreme odigrali odlično. Nismo srljali, čekali smo šanse iz kontra napada i tako dva puta pogodili mrežu Polimlja. U drugom poluvremenu bilo je teškoća jer su gosti krenuli na sve ili ništa. Moji igrači znali su da odgovore na takve pokušaje. Ostavili su srce na trenu, ja im čestitam. Ovo nam je bio prvi izlazak na travnati teren. Trenirali smo i igrali kontrolne utakmice na onom sa veštačkom podlogom koji je i manjih dimenzija. Uz to, nedostajali su nam povređeni Božić i Tarabić – kaže trener Ratko Veselinović.

Igrači Sloge Foto: Drina Info

Sloga je igrala u sastavu: Golubović, Andrić, Jašić, Mitrović, Maksimović, Ž. Kostadinović, Ivanović (Vuković), Milanović, Janković (Mijatović), M. Kostadinović (V. Nikolić), Filipović. U idućem kolu Sloga gostuje kod ariljske Budućnosti koja je takođe odlično startovala i pobedila u gostima Osečinu sa 3:1.

FK Perućac - FK Zlatar Foto: Drina Info
FK Perućac – FK Zlatar Foto: Drina Info

U Zlatiborskoj okružnoj ligi igrao se derbi između vodećeg Zlatara i drugoplasiranog Perućca. Na igralištu u Perućcu okupilo se oko 200 gledalaca očekujući pobedu svojih ljubimaca. Ipak do toga nije došlo a Novovarošani su pobedili sa 3:0. Bili su znatno bolji pa pobedi nema zamerke. Višesava je gostovala u Čajetini gde je poražena sa 1:0. Perućac idućeg vikenda gostuje kod Železničara iz Požege, a Višesava ide Jasenu u goste.