U Valjevu je protekli vikend održan deveti memorijalni karate turnir „Valjevo Open – Svetlana Ceca Radojević“ u organizaciji Karate kluba „014“ iz Valjeva. Po deveti put u gradu na Kolubari u sportskoj hali Student, okupili su se karatisti iz cele Srbije a po prvi put i gosti iz Republike Srpske. Na turniru je nastupilo 46 karate klubova iz Srbije i Srpske sa oko 200 takmičara u raznim uzrasnim kategorijama, a veome zapažene rezultate ostvarili su karatisti „Omladinaca“ iz Bajine Bašte.

83907080_10218097021931363_5881158508652527616_o

Za odličan početak sezone karatisti iz Podrinja su se okitili medaljama i u katama i u borbama. Prvo mesto u borbama osvojile su Maša Selenić i Valentina Maksimović. U katama su po dve zlatne medalje osvojili Marta Živanović i Luka Simić. Dva srebra zaslužila je Ivana Lukić dok je Irena Dodić osvojila dve bronzane medalje.