Veliki međunarodni fudbalski turnir za najmlađe, sedmi po redu „Saint John,s kup“ odigran je tokom proteklog vikenda na Zlatiboru. Učešće je uzelo 162 ekipe u šest uzrasnih kategorija, a sa dečicom se družio i poznati jutjuber Baka Prase, koji je zabavljao decu i delio im poklone.  Na ovom velikom turniru zapažen rezultat ostvarila je škola fudbala FK „Sloga“ iz Bajine Bašte.

59707658_281497456061862_3877265074875793408_n

Na turniru su igrali mladi sportisti od sedam do trinaest godina, a najviše uspeha imao je podmladak Čukaričkog koji je osvojio čak tri titule. Učesnici turnira bile su ekipe iz Srbije, Grčke, Slovenije, Makedonije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

Škola fudbala ‘’Sloga’’ iz Bajine Bašte na ovom turniru se takmičila u četiri uzrasne kategorije od 2006. do 2012. godišta. Međutim, najviše uspeha na takmičenju imala su deca uzrasta 2010. godište. Oni su u konkurenciji od 23 ekipe iz cele Srbije osvojili treće mesto. Bolji od njih su bili Crvena zvezda i Čukarički.

59742024_2299387100332414_811478588191670272_n

Kako za Drina Info kaže Dejan Timotijević Kufa, trener ekipe Sloge, uspeh dečice iz Bajine Bašte u kategoriji 2010. godišta je izuzetan. Oni su neočekivano, u veoma jakoj konkureniciji osvojili treće mesto na ovako prestižnom turniru. U grupi sa najjačom ekipom na turniru Bajinobaštani su u zadnjim minutima poraženi sa 1 : 0 iako je Čukarički do tad imao gol razliku 35:0 bez primljenog gola na turniru. Sloga je kao drugoplasirana u grupi u osmini finala pobedila  odličnu školu fudbala „Ares“ iz Čačka, zatim u četvrtfinalu ekipu Trstenika pa se opet u polufinalu srela sa ekipom Čukaričkom.

Iako odlično odigrana utakmica Bajinobaštani su posle utakmice bez golova na penale izgubili od Čukaričkog kome je to bila jedina nerešena utakmica u regularnom periodu. U utakmici za treće mesto ekipa Sloge je pobedila Kolubaru iz Lazarevca i osvojila bronzu u konkurenciji od 23 ekipe. Iza Sloge su ostale ekipe iz Vrbasa, Jagodina, Podgorice, Priboja, Kraljeva, Užica, Mostara… Čukarički je bio prvi, a drugo mesto zauzela je ekipa Crvene Zvezvde.

59717308_1354074338113131_6572848878410792960_n

Dejan Timotijević naglašava i da kod 2012. godišta Sloga nije imala sreće i ostala je bez medalje jer je imala izuetno jaku grupu u kojoj je bila i Crvena Zvezda iz Beograda. On kaže da je ovo na Zlatiboru bio jedan od najvećih turnira u Srbiji i verovatno jedan od najvećih uspeha FK „Sloga“ u mlađim kategorijama u poslednjim godinama.

Timotijević govori i atmosferi na stadionu koja je bila izuzetna, a sa sportistima iz Bajine Bašte krenulo je put Zlatibora i petnaestak automobila sa navijačima koje su uglavnom činili roditelji dečice iz Bajine Bašte.

Bronzanu medalju na ovom turniru osvojila je ekipa predvođena trenerom Dejanom Timotijevićem u sledećem sastavu: Luka Avramović, Ognjen Adžić, Uroš Đokić, Luka Timotijević, Vojin Radovanović, Đorđe Ristivojević, Dušan Stefanović, Ružica Ilić, Luka Đurić, Lav Dulović, Vuk Dulović, Luka Zloporubović, Vasilije Mitrović i Aleksa Đokić.