Фудбалски викенд: СЛОГА-ТАKОВО 0:2 (0:1)

0 862

У трећем пролећном колу Западно-моравске зоне Слога је на свом терену поражена од лидера Такова. Милановчани су победили са 2:0. Оба гола постигао је Мирковић. Голубовић је први пут капитулирао у 34. минуту. Мирковић је шутирао са 20 метара. Оштра ниска лопта завршила је у мрежи. Други гол гости су постигли из контранапада у 83. минуту када је Слога заиграла потпуно отворено у жељи да изједначи резултат. Бајинобаштани су имали најбољу прилику у 15. минуту када је Тарабић шутирао са 8 метара, али непрецизно. И у 4. минуту Слога је могла да постигне гол, али је голман гостију добро интервенисао. Почетком другог полувремена, на интервенцију помћног судије Алексе Шаренца , главни судија Милан Kурлагић искључио је са клупе тренера Слоге Владислава Росића. Шаренац је у неколико наврата драстично грешио на штету Слоге.

Детаљ са утакмице Слоге Фото: Дрина Инфо

За Слогу су играли: Голубовић, Андрић, Милосваљевић, Kостадиновић, Ђурић, Јевтић ( Михаиловић), Ивановић ( Живановић), Божић, Тарабић, Николић ( Митровић), Јашић.

У следећем колу Слога игра у гостима са Полетом из Трбушана.

Утакмица омладинског тима Слоге и Јошанице из Новог Пазара је одложена на молбу гостију. Одложена је и утакмица кадатске селекције против Јединства Путеви. Пионири су играли у Прибоју са ФАП-ом. Домаћин је победио са 3:2. Петлићи Слоге, предвођени тренером Ратком Веселиновићем, гостовали су у Љубовији где су са 5:0 победили Дрину у пријатељској утакмици.

У четвртом пролећном колу Златиборске окружне лиге Перућац је на свом терену победиуо Лазарицу са 3:0. Сва три гола пала су у другом полувремену. Постигли су их Јаковљевић, Петковић и Марковић. Вишесава је у врло доброј игри на свом терену поделила бодове са Ариљском рампом. Утакмице је завршена резултатом 2:2.

Детаљ са турнира Гимназијалац Фото: Дрина Инфо

У суботу је одржан хуманитарни турнир у малом фудбалу у организацији Ученичог парламента Гимназије „Јосиф Панчић“. Према речима његовог председника Вука Јелисавчића, од добровољних прилога на турниру и спонзора прикупљено је око 100 хиљада динара. Новац је намењен за лечење Деспота Лазића из Бајине Баште.