Drugog maja odigrano je vanredno kolo zone „Drina“, ostalih zona i srpskih liga. Fudbaleri Sloge iz Bajine Baštedočekali su tim Sovljaka iz istoimenog mesta kod Valjeva. Pred oko 200 gledalaca Bajinobaštani su izborili pobedu od 5:1. Tri dana ranije istim rezultatom savladali su u gostima Borac iz Loznice.

Igrači Sovljaka i Sloge Foto: Drina Info

Mrežu Valjevaca prvi je načeo Filipović u 7. minutu posle dobrog pasa Vukovića. Desetak minuta kasnije već je bilo 2:0. Andrić je nabacio loptu iz kornera, a štoper Maksimović poslao  je u mrežu. Slede stalni napadi domaćina, ali i neprecizni udarci njegovih napadača. U 30. minutu Rašić je postigao gol za goste. Bila je to neobična situacija. Prilikom pokušaja da interveniše, golman Golubović se povredio pa je lopta otišla iza njegovih leđa. Da toga nije bilo, sigurno bi sačuvao svoju mrežu. Pomoć mu je pružana nekoliko minuta, rezervista Živanović bio je već na putu da ga zameni, ali je fizioterapeut Radić uspeo da oporavi Golubovića pa do izmene nije došlo.

Detalj sa utakmice Foto: Drina Info

U drugom poluvremenu Sloga je nastavila sa napadima. U 60. minutu Filipović postiže svoj drugi gol. U 75. minutu bilo je 4:1. Gol je dao rezervista Mitrović na pas Jankovića. Seriju golova završio je Božić u 78. minutu udracem sa 17 metara.

- Znali smo da smo puno kvalitetniji tim od Sovljaka, ali nije lako dobiti „unapred dobijene utakmica“. Dobro smo počeli, pa smo nastavili sa promašajima. Došlo je do nezgode sa Golubovićem i primljenog gola. Drugo poluvreme bilo je puno bolje za nas pa se stiglo do visoke pobede – kaže za Drina info trener Ratko Veselinović.

Sloga je utakmicu počela u sastavu: Golubović, Andrić, Vuković, Marjanović, Maksimović, Ž. Kostadinović, Ivanović, Božić, Janković, M. Kostadinović, Filipović. Trener Veselinović napravio je tri izmene. Umesto Marjanovića ušao je Nikolić, Ivanovića je zamenio Mitrović, a Filipovića Mijatović.