Ovog proleća Sloga igra kao preporođena. Pobedila je Polimlje, Budućnost, Slogu iz Sjenice, a sa Drinom u gostima je igrala nerešeno. U minulom 20. kolu zone Drina na svom terenu savladala je Osečinu sa 4:0 i tako ponela epitet najboljeg kluba u ligi nakon prve prolećne trećine. To joj je omogućilo da sa dna tabele stigne do 11. mesta.

IgraciSloge po zavrsetku utakmice sa Osecinom

Na slici: Igrači Sloge nakon završetka utakmice, Foto: Drina info

U igri sa Osečinom  nije bilo nikakve neizvesnosti, samo se postavljalo pitanje sa koliko će  golova u mreži gosti otići kući. Sloga je povela u 20. minutu preko Mitrovića. Dva minuta kasnije bilo je 2:0. Božić je lepo uposlio Filipovića čiji šut  golman Osečine Vasiljević nije mogao da zaustavi. Ređali su se napadi domaćih, M.Kostadinović je pogodio prečku, ali se rezultat do odlaska na odmor nije menjao. U nastavku domaći igrači su imali nekolkiko zrelih šansi. Dve su pretvorili u golove. Najpre je to učinio Filipović nakon što ga je  dubinskom loptom uposlio Andrić. Potom je Filipović dobro centrirao pa je Ivanović zaključio seriju golova.

-Ova utakmica se razlikovala od prethodnih jer je gost došao sa očiglednom namerom da se samo brani. I u takvoj situaciji moji igrači znali su da nađu rešenje. U početku je bilo malo problema sa pas igrom. Posle prvog gola sve je bilo lakše. Zadovoljan sam igrom i visokom pobedom-kaže trener Ratko Veselinović.

U timu nije bilo Bojana Milanovića jer je otišao na rad u Nemačku, dok je Dušan Janković izostao zbog povrede. U tim se vratio Milun Božić.

Sloga je  utakmicu odigrala usatavu: Golubović, Andrić, Vuković,  Jašić (Gvozdenović), Ž. Kostadinović, Maksimović, Mitrović ( Tarabić), Božić (Nikolić), Ivanović, M.Kostadinović, Filipović. U narednom kolu  Bajinobaštanima u goste dolazi Zadrugar iz Lajkovca.

Detalj sa utakjmice Sloga-Osecina

Na slici: Detalj sa utakmice, Foto: Drina info

Perućac je nastavio sa sakupljanjem bodova. Ovaj put na svom terenu pobedio je Jedinstvo iz Kalenića sa 2:1.

-Nije bilo nimalo lako. Gosti su u prvom minutu poveli. Mučili smo se dok nismo preokrenuli rezultat. Ipak, bodovi su nam najvažniji. Držimo drugo mesto na tabeli Zlatiborske okružne lige- kaže trener Ivan Maksimović.

Višesava je u burnoj utakmici poražena na svom terenu. Pobedio ju je Polet iz Rasne sa 3:2. Višesavci su treći gol primili u nadoknadi vremena. Pri tome nisu iskoristili penal.