На 54. МОСИ играма у Пљевљима међу стотинак спортиста из Бајине Баште највише медаља за градић на Дрини освојили су каратисти. Чак 9 медаља из Црне Горе у Подриње донели су чланови Карате клуба „Омладинац“ који су у каратеу бранили боје Бајине Баште.

19756613_1964271920525484_3336306048511139780_n

Јелена Богдановић је освојила златну медаљу у категорији сениорки +68 кг и треће место у апсолутној категорији.

Дајана Мочевић  освојила је злато у апсолутној категорији код сениорки и заузела треће место у категорији сенирки +68 килограма.

Ове две девојке су наступале и у екипној конкуренцији па су  за Бајину Башту освојиле још једну златну медаљу.

Јован Његић је освојио два сребра на МОСИ играма у Пљевљима и то у категорији -78 килограма код сениора и у апсолутној категорији.

Миодраг Чворовић  заузео је треће место код сениора у категорији -78 кг.

Мушка екипа Бајине Баште у саставу Чворовић Миодраг, Змијанац Павле, Његић Јован и Радовановић Ђорђе освојила је сребрну медаљу у екипној конкуренцији.

19875153_1964270600525616_5863027293450116367_n

Чланови КК „Омладинац“ су одмах по повратку са МОСИ игара отпутовали на припреме репрезентативца из централне Србије које се одржавају у Чачку. Са њима  је и тренер Миленко Ордагић који је и тренер националног карате тима.

Поред изузетних успеха каратиста из овог града Бајина Башта ће крајем августа бити и центар српског каратеа јер ће се тада одржати велике летње припреме репрезентације Србије на Тари.

Имајући у виду да ће од ОИ у Токију 2020. године карате бити уврштен у редован програм Олимпијаде један од циљева које су пред себе ставили Бајинобаштани је да се покуша изборити учешће неког од каратиста из „Омладинца“ на овој највећој смотри светског спорта.