Карате клуб „Омладинац“ је протеклог викенда са 20 такмичара наступио на 24. међународном карате турниру „Куп Драгана Бјелића“ у Прибоју. У конкуренцији од 19 клубова из Србије и Републике Српске уз учешће од 230 такмичара каратисти „Омладинца“ су блистали па је клуб проглашен за најуспешнији на турниру са 10 златних, 4 сребрне и 6 бронзаних медаља.

19022732_10203357844902965_1082215107_o

Златне медаље у катама освојиле су Александра Петровић, Марија Ковачевић, Анђела Ивановић и Александра Тошић. Сребрену медаљу у катама узела је  Јана Павловић док су Валентина Тадић, Огњен Ранковић, Валентина Максимовић и Татјана Максимовић заузели трећа места.

Бајинобаштани су у борбама били још бољи па су тако златне медаље у Прибоју освојили Јулијана Вилотијевић, Сара Ивановић, Анђела Ивановић и Марија Ковачевић  у конкуренцији женских нада а Сара Радовановић и Петра Ћурчић у конкуренцији пионирки. Сребро су освојили Валентина Вуковић, Филип Чолић и Герман Петровић док је бронза припала Ани Вуковић и Милошу Вујићу.

Младе каратисте у наредном периоду у паузи такмичења очекују полагања за појасеве  а затим и репрезентативне припреме.