U Banjaluci je u nedelju završeno 24. Balkansko prvenstvo  u karateu za mlađe uzrasne kategorije uz učešće 1039. takmičara iz 10 zemalja. Reprezentacija Srbije je u generalnom plasmanu zauzela 4.  mesto iza Turske, BIH i Crne Gore.

Karate klub „Omladinac“ je na ovom takmičenju imao tri svoja predstavnika Maša Selinić, Anastasija Ivanović i Jana Pečenica.  Najzapaženiji rezultat ostvarila je Maša Selinić, koja je zauzela 5. mesto. Maša je u izuzetno jakoj konkurneciji radila meč za medalju  ali i pored dobrog nastupa nije uspela da savlada protivnicu, koja je na kraju postala i prvak Balkana.

- Ovo takmičenje za mene predstavlja jedno veliko novo iskustvo. Veoma se srećna što sam svojim prethodnim nastupima izborila učešće u reprezentativnim aktivnostima. Nisam u potpunosti zadovoljna rezultatom jer mi je za malo izmakla medalja ali mi je ovo svakako dodatni motiv da još bolje treniram i u budućnosti ostvarim zapaženije rezultate. – kaže za naš portal Maša Selinić.

Na slici: Učesnice Balkanskog prvenstva sa selektorom, Foto: Drina info

U subotu je u Priboju održan turnir na kome je učestvovalo 12 predstavnika iz Karate kluba „Omladinac“.  Svi su se takmičili u katama a postigli su sledeće rezultate: