КАРАТЕ: Маша Селинић пета на Балкану

0 1.147

У Бањалуци је у недељу завршено 24. Балканско првенство  у каратеу за млађе узрасне категорије уз учешће 1039. такмичара из 10 земаља. Репрезентација Србије је у генералном пласману заузела 4.  место иза Турске, БИХ и Црне Горе.

Карате клуб „Омладинац“ је на овом такмичењу имао три своја представника Маша Селинић, Анастасија Ивановић и Јана Печеница.  Најзапаженији резултат остварила је Маша Селинић, која је заузела 5. место. Маша је у изузетно јакој конкурнецији радила меч за медаљу  али и поред доброг наступа није успела да савлада противницу, која је на крају постала и првак Балкана.

– Ово такмичење за мене представља једно велико ново искуство. Веома се срећна што сам својим претходним наступима изборила учешће у репрезентативним активностима. Нисам у потпуности задовољна резултатом јер ми је за мало измакла медаља али ми је ово свакако додатни мотив да још боље тренирам и у будућности остварим запаженије резултате. – каже за наш портал Маша Селинић.

На слици: Учеснице Балканског првенства са селектором, Фото: Дрина инфо

У суботу је у Прибоју одржан турнир на коме је учествовало 12 представника из Карате клуба „Омладинац“.  Сви су се такмичили у катама а постигли су следеће резултате: