Minulog vikenda počelo je prvenstvo u Zapadno-moravskoj zoni. U Bajinoj Bašti igran je derbi. Drugolasirana Budućnost iz Arilje uspela je da ostane neporažena u igri sa trećeplasiranom Slogom. Konačan rezultat bio je 1:1. Bajinobaštani su poveli u 37. minutu golom Miluna Božića. Nad njim je napravljen penal pa ga je on pretvorio u gol. I Ariljci su imali priliku da u 20. minutu iz penala, koga je skrivio Đorđević, postignu gol. Nisu uspeli u tome jer je golman Golubović odlično intervenisao i spasao svoju mrežu. Budućnost je izjednačila u 58. minutu. Lopta nabačena iz kornera otišla je u gol aut pa se ponovo vratila u peterac gde je štoper Čolović udarcem glavom pogodio mrežu Golubovića. Uzalud su protestvovali Slogini igrači, sudija je priznao gol.

Detalj sa utakmice Sloga - Budućnost

Detalj sa utakmice Sloga – Budućnost Foto: Drina Info

- Svaka prva utakmica je teška, tako je bilo i sad. Igrali smo protiv odlične ekipe iz Arilja koja pretenduje na viši rang. Utakmica borbena, prava prvenstvena. Prvo poluvreme bilo je jedno od naših boljih izdanja. U drugom poluvremenu blagu inicijativu imali su gosti. Mislim da je konačan rezultat i najrealniji – kazao je trener Sloge Vladislav Rosić.

Sloga je igrala u sastavu: Golubović, Andrić, Milosavljević, Đorđević, Kostadinović, Đurić, Jašić, Ivanović( Živanović), Božić, Nikolić ( Jevtić), Tarabić ( Mihailović).

U drugom kolu Zlatiborske okružne lige Perućac je na svom terenu sa 2:0 pobedio Omladinca iz Zdravčića. Oba gola postigao je Matić u poslednjih deset minuta. Višesava je, kao domaćin, poražena sa 3:0 u igri sa Poletom iz Rasne.

Golman Perućca Miljan Bodiroga Foto: Drina Info

Košarkaši Studenta u 6. kolu plej- auta u Prvoj regionalnoj ligi Srbije – grupa Zapad su pobedili Prvu petoletku u gostima sa 77:75.

Odbojkašice Tare, kolo pre kraja prvenstva, zabeležile su prvu prolećnu pobedu. Sa 3:0 u setovima savladale su Stopanju. Odbojkašice Drine poražene su kod kuće od Lotusa iz Čačka sa 3:0. Istim rezultatom odbojkaši Drine savladali su na gostovanju Priboj.