Минулог викенда почело је првенство у Западно-моравској зони. У Бајиној Башти игран је дерби. Друголасирана Будућност из Ариље успела је да остане непоражена у игри са трећепласираном Слогом. Kоначан резултат био је 1:1. Бајинобаштани су повели у 37. минуту голом Милуна Божића. Над њим је направљен пенал па га је он претворио у гол. И Ариљци су имали прилику да у 20. минуту из пенала, кога је скривио Ђорђевић, постигну гол. Нису успели у томе јер је голман Голубовић одлично интервенисао и спасао своју мрежу. Будућност је изједначила у 58. минуту. Лопта набачена из корнера отишла је у гол аут па се поново вратила у петерац где је штопер Чоловић ударцем главом погодио мрежу Голубовића. Узалуд су протествовали Слогини играчи, судија је признао гол.

Детаљ са утакмице Слога - Будућност

Детаљ са утакмице Слога – Будућност Фото: Дрина Инфо

- Свака прва утакмица је тешка, тако је било и сад. Играли смо против одличне екипе из Ариља која претендује на виши ранг. Утакмица борбена, права првенствена. Прво полувреме било је једно од наших бољих издања. У другом полувремену благу иницијативу имали су гости. Мислим да је коначан резултат и најреалнији – казао је тренер Слоге Владислав Росић.

Слога је играла у саставу: Голубовић, Андрић, Милосављевић, Ђорђевић, Kостадиновић, Ђурић, Јашић, Ивановић( Живановић), Божић, Николић ( Јевтић), Тарабић ( Михаиловић).

У другом колу Златиборске окружне лиге Перућац је на свом терену са 2:0 победио Омладинца из Здравчића. Оба гола постигао је Матић у последњих десет минута. Вишесава је, као домаћин, поражена са 3:0 у игри са Полетом из Расне.

Голман Перућца Миљан Бодирога Фото: Дрина Инфо

Kошаркаши Студента у 6. колу плеј- аута у Првој регионалној лиги Србије – група Запад су победили Прву петолетку у гостима са 77:75.

Одбојкашице Таре, коло пре краја првенства, забележиле су прву пролећну победу. Са 3:0 у сетовима савладале су Стопању. Одбојкашице Дрине поражене су код куће од Лотуса из Чачка са 3:0. Истим резултатом одбојкаши Дрине савладали су на гостовању Прибој.