U Valjevu je u nedelju po osmi put u organizaciji Karate kluba „014“ održan tradicionalni karate turnir “Valjevo-open” Memorijal Svetlana Radojević. Na ovom prestižnom turniru među 35 klubova sa preko 200 učesnika takmičili su se i karatisti „Omladinca“ iz Bajine Bašte. Karatisti iz Podrinja su osvojili čak 19 medalja i to i u katama i u borbama.

Prvo mesto u katama osvojili su Luka Đokić i Dimitrije Spasić. Srebro u katama zalužile su Živanović Marta, Živanović Anđela, Spasić Bogdan i Luka Simić. Bronzane medalje kod kataša osvojili su Sara Filipović, Ivana Lukić, Valentina Tadić i Maja Dodić.

53618363_10215639150526114_5967107985430806528_n

Karatisti „Omladinca“ su bili posebno uspešni u borbama pa su tu osvojili čak pet zlatnih medalja. Zlatne medalje pripale su Jani Pečenici, Sari Radovanović, Maši Selinić, Valentini Vuković i Ognjenu Pečenici. Srebro su osvojile Tatjana Maksimović i Jana Pavlović,a bronze Anđela Ivanović i Valentina Maksimović.

„Ovo je bio jedan od glavnih testova za prvenstva koja su pred nama i koja počinju već od sledeće sedmice. Zadovoljan sa prikazanim od strane naših takmičara i očekujem dobar nastup i na narednim turnirima. “ – kaže predsednik KK „Omladinac“ Milenko Ordagić.