У Ваљеву је у недељу по осми пут у организацији Kарате клуба „014“ одржан традиционални карате турнир “Ваљево-опен” Меморијал Светлана Радојевић. На овом престижном турниру међу 35 клубова са преко 200 учесника такмичили су се и каратисти „Омладинца“ из Бајине Баште. Каратисти из Подриња су освојили чак 19 медаља и то и у катама и у борбама.

Прво место у катама освоjили су Лука Ђокић и Димитрије Спасић. Сребро у катама залужиле су Живановић Марта, Живановић Анђела, Спасић Богдан и Лука Симић. Бронзане медаље код каташа освојили су Сара Филиповић, Ивана Лукић, Валентина Тадић и Маја Додић.

53618363_10215639150526114_5967107985430806528_n

Каратисти „Омладинца“ су били посебно успешни у борбама па су ту освојили чак пет златних медаља. Златне медаље припале су Јани Печеници, Сари Радовановић, Маши Селинић, Валентини Вуковић и Огњену Печеници. Сребро су освојиле Татјана Максимовић и Јана Павловић,а бронзе Анђела Ивановић и Валентина Максимовић.

„Ово је био један од главних тестова за првенства која су пред нама и која почињу већ од следеће седмице. Задовољан са приказаним од стране наших такмичара и очекујем добар наступ и на наредним турнирима. “ – каже председник КК „Омладинац“ Миленко Ордагић.