U nedelju 22. marta održan je 6. po redu „Kup Mećavnika“ u organizaciji karate kluba „Mećavnik“ iz Užica a pod pokroviteljstvom reditelja Emira Kusturice. Na ovom turniru učestvovalo je oko 280 takmičara iz 25 klubova sa područja Srbije, Republike Srpske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Karate klub Omladinac iz Bajine Bašte nastupio je na turniru sa 28 takmičara svih uzrasnih kategorija a dobio je pehar za prvo mesto kao najuspešniji klub u generalnom plasmanu.

Karatisti Omladinca

Glavnu nagradu od pokrovitelja turnira Emira Kusturice, produženi vikend za dve osobe na Mećavniku, osvojio je član KK Omladinac Miodrag Čvorović koji je osvojio zlato u borbama u seniorskoj kategoriji do 82 kg kao i u apsolutnoj kategoriji. Takođe zlatnu medalju u apsolutnoj kategoriji u katama u konkurenciji seniorki osvojila je Vesna Vidović. Omladinac je osvojio ukupno 10 zlatnih, 9 srebrenih i 12 bronzanih medalja. Zlatne medalje osvojili su još Nikola Karaklić, Đorđe Radovanović, Dajana Močević, Isidora Trivković, Dalibor Živanović, Milan Čolić i Nemanja Drakul.

Sledeće nedelje karatisti Omladinca imaju prvenstvo Zapadne Srbije u Osečini a u aprilu će nastupati na turnirima u Šapcu, Vrnjačkoj Banji i Lazarevcu. Državno prvenstvo je u maju mesecu.

"Omladinac" na Mećavniku

„Omladinac“ na Mećavniku

„Krajem maja u Lisabonu je svetski kup gde se nadamo da će naš takmičar Miodrag Čvorović uspeti da osvoji neku od medalja“ – kaže trener KK Omladinca Milenko Ordagić. On kaže da je i početkom juna kup Beograda za kadete, juniore i seniore u kojim kategorijama Omladinac ima dosta kandidata za reprezentaciju.

„Takođe nam predstoji i polaganje za pojaseve kao i krajem juna kamp na moru u Šušnju. U avgustu je tradicionalni karate kamp Tara koji se održava u kontinuitetu od 1995. godine“ naglašava Ordagić.