У недељу 22. марта одржан је 6. по реду „Куп Мећавника“ у организацији карате клуба „Мећавник“ из Ужица а под покровитељством редитеља Емира Кустурице. На овом турниру учествовало је око 280 такмичара из 25 клубова са подручја Србије, Републике Српске, Босне и Херцеговине и Црне Горе. Карате клуб Омладинац из Бајине Баште наступио је на турниру са 28 такмичара свих узрасних категорија а добио је пехар за прво место као најуспешнији клуб у генералном пласману.

Каратисти Омладинца

Главну награду од покровитеља турнира Емира Кустурице, продужени викенд за две особе на Мећавнику, освојио је члан КК Омладинац Миодраг Чворовић који је освојио злато у борбама у сениорској категорији до 82 кг као и у апсолутној категорији. Такође златну медаљу у апсолутној категорији у катама у конкуренцији сениорки освојила је Весна Видовић. Омладинац је освојио укупно 10 златних, 9 сребрених и 12 бронзаних медаља. Златне медаље освојили су још Никола Караклић, Ђорђе Радовановић, Дајана Мочевић, Исидора Тривковић, Далибор Живановић, Милан Чолић и Немања Дракул.

Следеће недеље каратисти Омладинца имају првенство Западне Србије у Осечини а у априлу ће наступати на турнирима у Шапцу, Врњачкој Бањи и Лазаревцу. Државно првенство је у мају месецу.

"Омладинац" на Мећавнику

„Омладинац“ на Мећавнику

„Крајем маја у Лисабону је светски куп где се надамо да ће наш такмичар Миодраг Чворовић успети да освоји неку од медаља“ – каже тренер КК Омладинца Миленко Ордагић. Он каже да је и почетком јуна куп Београда за кадете, јуниоре и сениоре у којим категоријама Омладинац има доста кандидата за репрезентацију.

„Такође нам предстоји и полагање за појасеве као и крајем јуна камп на мору у Шушњу. У августу је традиционални карате камп Тара који се одржава у континуитету од 1995. године“ наглашава Ордагић.