Minuli vikend bio je uspešan za fudbaske klubove sa područja opštine Bajina Bašta. Sloga je zabeležila petu uzastopnu pobedu. Savladala je na svom terenu Prijevor iz istoimenog mesta kraj Čačka sa 3:1. Dva gola dao je kapiten Dušan Janković, jedan Ivanović. Strelac za goste bio je Savić. Prijevorčani su se predstavili kao dobra ekipa pa su Bajinobaštani morali da celu utakmicu igraju punom snagom. Domaćin nije iskoristio penal u 30. minutu. Jašićev šut golman gostiju je odbranio. U 35. minutu Janković je doveo svoj tim u vođstvo. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor. U finišu drugog poluvremena pala su tri gola. Najpre je Ivanović u 80. minutu povećao rezultat na 2:0. Tri minuta kasnije već je bilo 3:0, strelac Janković. U 88. minutu Savić je postigao počasni gol za goste. Sloga je igrala u sastavu: Golubović, Andrić, Milosavljević, Ž.Kostadinović, Đorđević, Đurić, Ivanović, Nikolić (Stanić), Janković, M.Kostadinović (Stevanović), Jašić (Petković).

Na slici: Detalj sa utakmice, Foto: Drina info

- Teška utakmica za nas. Ekipa Prijevora došla je da se nadigrava i pokazala da ima kvalitet. Mi smo želeli pobedu i na kraju je zasluženo ostvarili.  Posle neiskorišćenog penala, brzo smo postigli gol što je unelo sigurnost u tim tako da više nije bilo rezultatskog iznenađenja – kaže trener Sloge Vladislav Rosić. Ova pobeda donela je treće mesto na tabeli sa 18 bodova. Vodeća je Budućnost sa svih devet pobeda, drugo je Takovo sa 24 boda. U naredna dva kola Sloga gostuje u Prijepolju i Čačku gde igra sa Polimljem i Slobodom.

Predstavnici opštine u Zlatiborskoj okružnoj ligi  bili su odlični. Perućac je na gostovanju u Sečoj Reci pobedio Sečicu sa 3:0. Višesava je sa 3:1 porazila u gostima Ježevicu. Perućani su trenutno 3. na tabeli, Višesava sa 10 bodova je 10.  U narednom kolu Perućac dočekuje Crnokosu, a Višesava Sečicu.