Prethodnog vikenda je, na Borkovačkom jezeru, kod Rume, održana peta po redu trka sa preprekama „Adrenalin Race“ u organizaciji Udruženja za sport „Most“ iz Rume, na kojoj je učešće uzela i ekipa „Tribalion team“ iz Bajine Bašte.

Trka je organizovana na pretežno ravnom terenu oko Borkovačkog jezera. Na dužini od 11 kilometara bilo je postavljeno 30-ak atraktivnih prepreka. Preskakanje visokog drvenog zida, puzanje kroz blato, nošenje tereta kroz vodu, plivanje, monkey bar, penjanje uz konopac, gađanje strelom i slično bile su samo neke od prepreka koje je trebalo savladati. U konkurenciji izuzetno jakih i spremnih trkača, najbolje plasiran takmičar ekipe iz Podrinja bio je Boris Tomić koji je zauzeo sjajno 12.mesto. On je stazu od 11 kilometara sa svim preprekama savladao za 1h 30 minuta i 24 sekunde. Nikola Živanović je zauzeo 15.mesto, a Miloje Milosavljević je bio 22.

„Trka nije bila preterano teška. Teren je bio prilično ravan, ali je temeperatura vazduha bila previsoka i to je dovelo do nešto slabijih vremena svih takmičara. Organizatori su se potrudili da prepreke budu zanimljive i izazovne, a opštem dobrom utisku je doprinela i žurka na otvorenom bazenu priređena posle trke. U svakom slučaju, bila je ovo sjajna prilika da nastavimo sa pripremama za naredne, ozbiljije i zahtevnije trke!“ – kaže za Drina Info Boris Tomić.