Bogat fudbalski vikend počinjemo izveštajem sa utakmice Sloga – Ribnica igrane u okviru 25. kola zone „Drina“. Bila je to još jedna dobra partija Bajinobaštana. Zabeležili su pobedu od 3:0, a da su malo bili precizniji rezultat bi bio dvostruko veći. Već u trećem minutu čuli su se aplauzi gledalaca nakon što je Ivanović pogodio mrežu gostiju posle odličnog prodora i upošljavanja od strane Filipovića. U 5. minutu Jankovićev šut završio je na prečki. Isti igrač tri minuta kasnije iz slobodnog udarca povisio je na 2:0. U 34. minutu pao je treći gol za Slogu. Bila je to školska akcija koju je započeo Andrić, nastavili su je Ivanović i Janković, a završio je mladi Nikolić. U drugom poluvremenu domćin je stalno napadao pravio prilike, ali niko nije uspeo da pogodi mrežu gostiju iz Mionice.

Igrači Sloge po završetku utakmice sa Ribnicom Foto: Drina Info

- Utakmicu smo shvatili ozbiljno. Planirali smo da pokušamo što ranije postići gol i to smo uspeli, dali smo rano čak dva gola. U drugom poluvremenu bili smo stalno nadmoćniji, izvršili smo i tri izmene, napravili četiri šanse. Šteta što smo se malo opustili pa nismo dali još koji gol. Zadovoljan sam u potpunosti – kazao je za portal Drina info trener Sloge Ratko Veselinović.

Sloga je igrala u sastavu: Golubović, Andrić, Nikolić, Vuković, ( Nikolić), Jašić, Kostadinović, Maksimović, Ivanović, Božić (Tarabić), Jankovi (Maijatović), M. Kostadinović, Filipović.

Minulog vikenda igrale su sve Slogine mlađe selekcije. Omladinci su na svom terenu podelili bodove sa užičkom Slobodom, bilo je 1:1. Kadeti su takođe na svom terenu podelili bodove sa Slobodom iz Čačka (0:0). I pioniri su postigli remi u Lučanima protiv Mladosti (2:2). Petlići su poraženi u Užicu od Jedinstva Putevi (0:2).

Igrača Perućca Foto: Drina Info

U Zlatiborskoj okružnoj ligi nastupili su Perućac i Višesava. Perućani su poraženi sa 3:0 na gostovanju kod Omladinca iz Zdravčića. Višesava je na svom terenu igrala 2:2 sa Železničarom. Perućac je na tabeli treći, a Višesava 14. i predstoji joj borba za opstanak s obzirom da poslednja Ježevica ima dva boda manje od nje, a pretposlednji Lauš samo bod.