Izbranici trenera Ratka Veselinovića još jednom su obradovali sportsku javnost Bajine Bašte. Sloga je na gostovanju kod Borca zabeležila visoku pobedu 1:5. Bila je to šesta prolećna pobeda uz jedan remi u igri sa Drinom iz Ljubovije u gostima. Zahvaljujući tome, Sloga je puno napredovala na tabeli. Sada se sa 31 bodom nalazi se na osmom mestu. Treba reći da je Sloga jesenas sakupila svega 12 bodova i bila pretposlednja na tabeli zone „Drina“.

Igrači Sloge Foto: Drina Info

U igri sa Borcem Sloga je prvo poluvreme završila rezultatom 1:1. Domaćin je poveo, a izjednačio je Janković. U drugom poluvremenu Filipović dovodi Bajinobaštane u vođstvo, Ivanović povisuje na 3:1, a onda Filipović sa još dva gola postavlja konačnih 5:1.

- Bili smo celo vreme bolji, a to naročito važi za drugih 45 minuta. Što je najvažnije, koristili smo gol šanse i to nam je donelo ubedljivu pobedu nad Borcem koji je poznat kao domaćin koji teško prepušta bodove gostima. Imamo kvalitetne igrače, dobrog trenera i vrednu upravu i to je zajednički uspeh ovog proleća – kaže Slogin kapiten Dušan Janković.

Filipović u zagrljaju Kostadinovića posle drugog gola Foto: Drina Info

Sloga je protiv Borca igrala u standardnoj postavi: Golubović, Andrić, Mitrović (Vuković), Jašić, Ž.Kostadinović, Maksimović, Ivanović, Božić (Marjanović), Janković, M.Kostadimović, Filipović.

Bajinobaštanski predstavnici u Zlatiborskoj okružnoj ligi nisu imali svoj dan. Perućac je, kao domaćin, igrao 1:1 sa Jasenom i tako omogućio Ariljskoj rampi da ga sustigne sa bodovima. Perućani su i dalje drugi, ali samo zahvaljujući boljoj gol razlici. Ariljska rampa pobedila je sa 3:1 Višesavu u gostima. Novim porazom Višesavci su sve bliži začelju tabele.