I u minulom kolu zone Drina Sloga je stigla do nove pobede, pete u prolećnom delu. Tri boda su bila dugo pod znakom pitanja, praktično sve do poslednjeg minuta kada je usledio dug i tačan pas štopera Maksimovića prema Jankoviću. Iskusni napadač odlično se snašao pa je lopta završila u mreži Zadrugara iz Lajkovca. Odlični sudija Nikola Todorović iz Lonmice, posle Sloginog vođstva pokazao je da će se u nadoknadi vremena igrati još dva minuta, ali se u tom terminu ništa nije promenilo. Treba reći da su gosti bili ravnopravni u prvih 45 minuta, da su pokušali sa tri udarca iz daljine, no sve je ostalo samo na pokušajima. Slično je radila i Sloga. U drugom poluvrmenu domaći igrači ušli su sa pojačanom željom da nastave seriju pobeda. Videlo se to po njihovoj igri i zalaganju. Prodori po bokovima Filipovića i Andrića završavali su se centaršutevima, ali nikome nije pošlo za rukom da bar jednu loptu smesti u mrežu. U 65. minutu dobar šut Božića golman gostiju ukrotio je izbacivanjem lopte u korner.

- Plod zajedničke igre doneo nam je na kraju bodove. Prvo poluvreme je bilo nešto slabije za nas. U drugom smo izašli visoko i to se odrazilo na igru. Zadovoljni smo sa novom pobedom. Ko bi rekao da ćemo beležiti ovakve rezultate posle vrlo slabe jesenje sezone. Sad smo najuspešniji tim lige u šest prolećnih kola- kaže kapiten Dušan Janković.

Detalj sa utakmice Sloga - Zadrugar Foto: Drina Info

Detalj sa utakmice Sloga – Zadrugar Foto: Drina Info

Trener Ratko Veselinović u drugom poluvremenu napravio je tri izmene i promenio sistem igre u želji da se napravi veći pritisak na gol gostiju. To se pokazalo kao vrlo delotvorno.

- Znali smo da je Zadrugar dobra ekipa. Pokazali su tačnu pas igru i mirnoću pa je bilo teško primorati ih na grešku. Upornošću smo to prevazišli i stigli do tri boda – veli trener Veselinović.

Sloga je igrala u sastavu: Golubović, Andrić, Mitrović ( Tarabić), Jašić, Ž. Kostadinović, Maksimović, Ivanović (Marjanović), Božić ( Nikolić), Janković, M.Kostadinović, Filipović. U sledećem kolu Sloga gostuje u Lipnici kod tamošnjeg Borca koji važi za jednog od najuspešenijih timova kad su u pitanje utakmice na svom terenu.

Igrači  Sloge na utakmici sa Zadrugarom

Igrači Sloge na utakmici sa Zadrugarom

Slogine mlađe selekcije ovog vikenda nisu se istakle. Samo su omladinci igrali 3:3 sa FAP-om. Petlići su izgubili od užičke Crvene zvezde 2:3, pioniri od požeške Sloge 1:3, kadeti od čačanskog Borca 0:5.

Predstavnici Bajine Bašte u Zlatiborskoj okružnoj ligi doživeli su poraze na gostovanjima. Perućac je izgubio u Čajetini od istoimenog kluba sa 0:1, a Višesava je primila pet golova u igri sa Omladincem iz Zdravčića i pri tom dala jedan. Poraz Perućca iskoristila je Ariljska rampa pa sada za drugoplasiranim Perućanima zaostaje dva boda.