И у минулом колу зоне Дрина Слога је стигла до нове победе, пете у пролећном делу. Три бода су била дуго под знаком питања, практично све до последњег минута када је уследио дуг и тачан пас штопера Максимовића према Јанковићу. Искусни нападач одлично се снашао па је лопта завршила у мрежи Задругара из Лајковца. Одлични судија Никола Тодоровић из Лонмице, после Слогиног вођства показао је да ће се у надокнади времена играти још два минута, али се у том термину ништа није променило. Треба рећи да су гости били равноправни у првих 45 минута, да су покушали са три ударца из даљине, но све је остало само на покушајима. Слично је радила и Слога. У другом полуврмену домаћи играчи ушли су са појачаном жељом да наставе серију победа. Видело се то по њиховој игри и залагању. Продори по боковима Филиповића и Андрића завршавали су се центаршутевима, али никоме није пошло за руком да бар једну лопту смести у мрежу. У 65. минуту добар шут Божића голман гостију укротио је избацивањем лопте у корнер.

- Плод заједничке игре донео нам је на крају бодове. Прво полувреме је било нешто слабије за нас. У другом смо изашли високо и то се одразило на игру. Задовољни смо са новом победом. Ко би рекао да ћемо бележити овакве резултате после врло слабе јесење сезоне. Сад смо најуспешнији тим лиге у шест пролећних кола- каже капитен Душан Јанковић.

Детаљ са утакмице Слога - Задругар Фото: Дрина Инфо

Детаљ са утакмице Слога – Задругар Фото: Дрина Инфо

Тренер Ратко Веселиновић у другом полувремену направио је три измене и променио систем игре у жељи да се направи већи притисак на гол гостију. То се показало као врло делотворно.

- Знали смо да је Задругар добра екипа. Показали су тачну пас игру и мирноћу па је било тешко приморати их на грешку. Упорношћу смо то превазишли и стигли до три бода – вели тренер Веселиновић.

Слога је играла у саставу: Голубовић, Андрић, Митровић ( Тарабић), Јашић, Ж. Костадиновић, Максимовић, Ивановић (Марјановић), Божић ( Николић), Јанковић, М.Костадиновић, Филиповић. У следећем колу Слога гостује у Липници код тамошњег Борца који важи за једног од најуспешенијих тимова кад су у питање утакмице на свом терену.

Играчи  Слоге на утакмици са Задругаром

Играчи Слоге на утакмици са Задругаром

Слогине млађе селекције овог викенда нису се истакле. Само су омладинци играли 3:3 са ФАП-ом. Петлићи су изгубили од ужичке Црвене звезде 2:3, пионири од пожешке Слоге 1:3, кадети од чачанског Борца 0:5.

Представници Бајине Баште у Златиборској окружној лиги доживели су поразе на гостовањима. Перућац је изгубио у Чајетини од истоименог клуба са 0:1, а Вишесава је примила пет голова у игри са Омладинцем из Здравчића и при том дала један. Пораз Перућца искористила је Ариљска рампа па сада за другопласираним Перућанима заостаје два бода.