Карате клуб „Омладинац“ имао је веома садржајан викенд. У суботу је у Чачку одржан 47.  Златни појас Чачка , међународни турнир на коме је учествовало преко 800 такмичара из 7 земаља  а у катеогоријама полетараца, пионира и нада. „Омладинац“ је има 19 својих представника.

Медаље су освојили:

Златна медаља: Марија Ковачевић (борбе) и Валентина Максимовић (кате).

Сребрна медаља: Ивановић Анђела (борбе), Петра Ћурчић (борбе) и Максимовић Татјана (кате).

Бронзана медаља: Печеница Јана (борбе), Паљвловић Јана (борбе), Радовановић Сара (борбе), Илић Алекса (кате), Живановић Марта (кате), Живановић Анђела (кате), Чолић Филип (кате) и Марко Ковачевић (кате).

На слици: Каратисти "Омладинца", Фото: Дрина инфо

На слици: Каратисти „Омладинца“, Фото: Дрина инфо

У недељу је „Омладинац “ узео учешће на 15. Купу уже Србије за кадете, јуниоре, млађе сениоре и сениоре у борбама. Бајинобаштани се имали 10 представника у појединачној конкуренцији и и 3 екипе.

Постигнути су следећи резултати:

Јован Његић је освојио злато у конкуренцији млађих сениора и бронзу у категогорији сениора.

Дајана Мочевић је освојила две златне медаље у две категоије, млађихсениора и сениора.

Ђорђе Радовановић је заузео 1. место као млађи сениор.

Јелена Богдановић 2. место као сениорка.

Огњен Печеница 3. место у категорији кадета.

Екипно сениорке су освојиле злато у саставу  Јелена Богдановић, Дајан Мочевић и Јелена Елез.

Екипа млађих сениора  освојила је такође злато, а чинили су је Јован Његић, Ђорђе Радовановић и Стефан Даниловић.

Екипа кадета у саставу Огњен Печеница  и Немања Даниловић освојила је бронзу.

На слици: Куп уже Србије, Фото: Дрина инфо

– Изузетно смо задовољни резултатима које смо постигли овог викенда. Такмичари су добро припремљенипа самим тим ни успеси не изостаји. Желео бих да се захвалим организаторима оба турнира, Клубу контктних спортова „Борац“ из Чачка и Карате савезу уже Србије, на заиста сјајној организацији. – рекао је за наш портал Миленко Ордагић, тренер КК „Омладинац“.