Juče je u Perućcu odigrana finalna utakmica Kupa za područje Opštinskog fudbalskog saveza Užice u kojoj su se sastali Perućac i Zlatibor. U zanimljivoj i ravnopravnoj igri srpskoligaš je do pehara došao tek nakon izvođenja penala. Posle 90 minuta rezultat je bio 2:2. Oba gola za domaćina dao je Maksimović u 18. i 71. minutu dok su strelci za Zlatiborce bili Kastratović u 28. i Đurić u 32. minutu. Posle pet izvedenih penala, rezultat je i dalje bio nerešen. Srbijanac je potom bio precizan kao i Bodiroga. Ječmenica je doveo goste u vođstvo, Lazićev šut završio je pored stative pa su gosti tako stigli do konačnih 7:6.

Pred početak utakmice Foto: Drina Info

Perućac je igrao u sastavu: Bodiroga, Obradović, Jevtić, Marjanović, Đorđević, Lazić, Petković, Matić, Maksimović,Tošić, Jovanović (Vasilić). Za Zlatibor su nastupili: Vukašinović, Ječmenica, Savić ( Pavlović), Miličić, Mitrović, Lazović, Veličković (Njeguš), Mladenović, Srbijanac, Kastratović, Đurić ( Ristivojević). Utakmicu je dobro odsudio Milan Vitić iz Užica. Pehar kapitenu gostiju predao je predsednik OSF Užice Veljko Radulović.

Detalj sa utakmice Foto: Drina Info

- Potpuno smo zadovoljni igrom našeg tima protiv favorita Zlatibora. U finišu utakmice imali smo priliku da povedemo, ali Matić nije iskoristio šansu. U penalima srećniji su bili gosti. Naš cilj je da nastavio sa dobrim igrama u prvenstvu i zadržimo drugo mesto na tabeli Zlatiborske okružne lige. U povoljnijem raspletu u Srpskoj ligi, stvorila bi se mogućnost da i drugoplasirani iz naše lige ode u zonski rang – kaže predsednik FK Perućac Ratko Savić.