После сјајног старта и победе над кандидатом за Српску лигу Полимљем, Слога је поновила добру игру и на гостовању у Ариљу. Тамошњу Будућност савладала је са 3:1. На први гол се чекало више од сата, а онда је у 65. минуту Игор Ивановић довео Бајинобаштане у вођство. Петнаест минута касније Милован Филиповић повећао је предност на 2:0. У 83. минуту домаћин је смањио резултат и унео неизвесност у коначан исход. Да те неизвесности не буде побринуо се капитен Душан Јанковић голом у 85. минуту. Уз три гола, Слога је имала још неколико изгледних прилика за разлику од домаћина који је пружио мање од очекивања. Изабраници тренера Ратка Веселиновића тако су постали хит на почетку пролећне сезоне у зони Дрина. За три дана, у среду, предстоји им ново доказивање. На свом терену дочекаће водећи тим лиге Слогу из Сјенице. Очекује се да ће трибине у Спортско центру „Браћа Милутиновић“ бити добро попуњене и да ће навијачи представљати 12. играча Подринаца.

- Добро смо радили у припремном периоду, консолидовали смо тим и резултати стижу. Не обазиремо се ни на кога, играмо за себе и настојимо да се што више удаљимо од зачеља табеле како би осигурали опстанак. Против Сјеничана биће сигурно тешко. Поштујемо их, објективно су фаворити. Ми ћемо бити јачи за четворицу играча који нису могли да наступе у Ариљу: Божића, Андрића, Тарабића и Николића. Верујем да можемо изборити повољан резултат. – каже тренер Веселиновић. Слогина пионирска селекција у минулом колу победила је на свом терену Металац из Горњег Милановца. Кадети су изгубили са 2:5 од истог клуба у гостима. Омладинци су у игри са Слогом из Пожеге на терену у Лугу дошли до победе од 3:2.

Пионири Слоге Лекић, Нешковић и Милосављевић зауставили су Луковића (Металац) Фото: Дрина Инфо

У Златиборској окружној лиги Перућац је у Пожеги играо 1:1 са Железничаром. И даље држи другу позицију, али га све више угрожава Ариљска рампа. Вишесава је на свом терену поклекла у игри са Јасеном из Бродарева. Гости су победили са 2:0.

Кошаркаши Студента настављају са добрим играма. Предвођени тренером Милутином Станићем освојили су бодове на гостовању у Крушевцу где су савладали Напредак са 92:83. Овом победом Студент се изједначио по броју бодова са Крушевљанима који се налазе на 4. месту. У претпоследњем колу Бајинобаштани дочекују Железничар из Чачка, уз Златар главног кандидата за пут у Другу лигу Србије

Кошаркаш Студента Марковић Фото: Дрина Инфо

Одбојкашице Таре поражене су на свом терену. Победио их је Бамби волеј из Пријепоља са 3:1. Пријепољке су се овом победом учврстили на челу Друге лиге Запад и од јесени играће у Првој Б лиги Србије. И поред неуспеха у овом сусрету, Тара је изборила опстанак што јој је и био главни циљ у текућем првенству. У последњем колу гостује у Краљеву где ће одиграти утакмицу са другопласираним Техничарем. Пионирска екипа Таре са 3:0 победила је Будућност из Ариља.