Minulog vikenda počelo je prvenstvo u Zlatiborskoj okružnoj ligi u kojoj igraju dva predstavnika opštine Bajina Bašta. Perućac je odličnom igrom pobedio u gostima Lazaricu iz Prilipca kod Požege sa 4:1. Tri gola dao je Ivan Maksimović, jedan Đorđe Tošić. S obzirom da je lider Zlatar uzeo samo bod u gostima kod Železničara, bodovna razlika se smanjila. Sada Perućani već u nedelju imaju priliku da ona bude još manja, svedena na tri boda jer im u goste dolazi Zlatar. Utakmica se igra u 14 časova i 30 minuta. Iz FK Perućac pozivaju ljubitelje fudbala da dođu i podrže ih u izuzetno važnoj utakmici. Višesava je takođe odlično startovala. Pobedila je Jedinstvo iz Kalenića na svom terenu sa 2:1. U idućem kolu ide Čajetini. Sloga je odigrala kontrolnu utakmicu u Sevojnu. Domaćin je pobedio sa 3:2. Oba gola za Bajinobaštane dao je Milovan Filipović. Kod rezultata 2:2 on nije iskoristio penal. Iduće subote startuje prvenstvo i u zoni Drina. Sloga dočekuje Polimlje iz Prijepolja.
Igrači Perućca Foto: Drina Info

U toku su prvenstva u košarci i odbojci. Košarkaši Studenta, u okviru Prve regionalne lige Srbije, igrali su na svom terenu sa liderom lige Zlatarom iz Nove Varoši. Gosti su pobedili sa 69:62. Student je dobro igrao prvo poluvreme kada je na odmor otišao sa dva koša prednosti. U nastavku gosti su u obe četvrtine imali rezultatsku prevagu. Odbojkašice Tare su na svom terenu došle do važne pobede od 3:0 protiv Mokre Gore i tako uhvatile priključak sa ekipama iz sredine tabele.