Минулог викенда почело је првенство у Златиборској окружној лиги у којој играју два представника општине Бајина Башта. Перућац је одличном игром победио у гостима Лазарицу из Прилипца код Пожеге са 4:1. Три гола дао је Иван Максимовић, један Ђорђе Тошић. С обзиром да је лидер Златар узео само бод у гостима код Железничара, бодовна разлика се смањила. Сада Перућани већ у недељу имају прилику да она буде још мања, сведeна на три бода јер им у госте долази Златар. Утакмица се игра у 14 часова и 30 минута. Из ФК Перућац позивају љубитеље фудбала да дођу и подрже их у изузетно важној утакмици. Вишесава је такође одлично стартовала. Победила је Јединство из Каленића на свом терену са 2:1. У идућем колу иде Чајетини. Слога је одиграла контролну утакмицу у Севојну. Домаћин је победио са 3:2. Оба гола за Бајинобаштане дао је Милован Филиповић. Код резултата 2:2 он није искористио пенал. Идуће суботе стартује првенство и у зони Дрина. Слога дочекује Полимље из Пријепоља.
Играчи Перућца Фото: Дрина Инфо

У току су првенства у кошарци и одбојци. Кошаркаши Студента, у оквиру Прве регионалне лиге Србије, играли су на свом терену са лидером лиге Златаром из Нове Вароши. Гости су победили са 69:62. Студент је добро играо прво полувреме када је на одмор отишао са два коша предности. У наставку гости су у обе четвртине имали резултатску превагу. Одбојкашице Таре су на свом терену дошле до важне победе од 3:0 против Мокре Горе и тако ухватиле прикључак са екипама из средине табеле.