После зимске паузе, оживели су терени у Спортском центру „Браћа Милутиновић“ из Бајине Баште. На терену са вештачком травом минулог викенда одигране су две утакмице. У суботу је Перућац головима Максимовића и Василића савладaо трећелигаша Братствo из Републике Српске. Гости из Братунца добро су се држали само прво полувреме када су мреже мировале. У недељу је Слога одмерила снагу са српсколигашем ФАП-ом из Прибоја. У обострано доброј игри више среће имале су прибојске камионџије. Мало клизање штопера Максимовића било је довољно да гости дођу у вођство у 15. минуту. Следе одличне прилике Јашића и Јанковића, ипак мрежа се није затресла. У 40 минуту гости су имали сличан пех , као и Слога када је примила гол, па је млади Марјановић искористио изненада указану шансу и поравнао резултат. На почетку другог полувремена мало успорена реакција голмана Ракића омогућила је да ФАП постигне други гол. Од тада Слога је стално нападала, али прилике Филиповића, Ивановића и Јанковића су остале нереализоване. Тренер Ратко Веселиновић може да буде задовољан оним што су приказали његови играчи.

Слога - Полимље кадети Фото: Дрина Инфо

Слога – Полимље кадети Фото: Дрина Инфо

Истог дана одигране су чак три утакмице млађих селекција Слоге и Полимља из Пријепоља. Петлићи Слоге победили су са 3:1. Голове с постигли Милосављевић, Панић и Јездић. Пионири Слоге били су још убедљивији па су Пријепољцима дали пет голова и уједно сачували своју мрежу. Три гола дао је Југовић, по један Јелисавчић и Савић. Полимље је било боље у сусрету кадетских тимова. Савладали су домаћина са 3:1. Гол за Слогу дао је Марковић. У оквиру 20. кола Прве регионалне лиге Србије у кошарци Студент је на свом терену победио Милешевац из Пријепоља са 100:85.

Детаљ са меча Студент - Милешевац Фото: Дрина Инфо

Детаљ са меча Студент – Милешевац Фото: Дрина Инфо

- Реванширали смо се Пријепољцима пуном мером за пораз у првом делу првенства. Пролећну сезону играмо добро, бележимо победе и у гостима. Тренутно смо 4. на табели. Идуће недеље долази нам у угосте лидер Златар из Нове Вароши па позивам љубитеље кошарке да у 18 часова буду у Спортској хали и помогну нам да забележимо повољан резултат – каже тренер Студента професор Милутин Станић. Одбојкашки клуб Тара поражен је на гостовању у Тутину од истоимене екипе са 3:0. Бајинобаштанке заузимају претпоследње место. Идуће суботе долази им у госте Мокра Гора.