У 13. колу Прве регионалне лиге – Запад у кошарци домаћи Студент је у Бајиној Башти победио Прибој са 92 : 83.  Након одиграног првог дела првенства Бајинобаштани се налазе на деоби  пете позиције и по први пут од како се клуб такмичи у овом рангу имају позитиван скор на полусезони.

Сјајно су одиграли прву четвртину домаћи кошаркаши који су већину својих поена у овом делу меча постигли  из транзиције. У другој четвртини искусна екипа из Прибоја успева у потпуности да се врати у меч и да оде на одмор са само 4 поена заостатка.

Детаљ са меча Фото: М. Додић, Дрина Инфо

Током првог дела утакмице шутерски се истакао Мајсторовић који је отворио утакмицу са 4 убачена тројке. У транзицији се истицао Милошевић својим продорима од коша до коша и великим бројем асистенција након којих су отворене шутеве убацивали Мајсторовић и Селаковић.

Почетком другог полувремена покушали су Подринци зонском одбраном да збуне госте међутим то није дало жељени резултат па се домаћин врло брзо враћа у одбрану човек на човека. Трећи период гости из Прибоја решавају у своју корист и у последњих 10 минута улазе са предношћу од 2 поена.

Изузетан допринос победи дао је Кремић који је убацио неколико битних шутева и забележио и неке офанзивне скокове поготову у самој завршници  када су он и Јоксовић успели заједно у једном нападу да обезбеде четири нова поседа за Бајинобаштане. При крају меча сигуран са линије слободних бацања био је Селаковић и није дозволио гостима из Прибоја да се приближе и угрозе предност.

Резултат на полусезони је искорак напред у односу на неке претходне сезоне и сигурно ће бити додатни ветар у леђа да се и у другом делу сезоне настави са добрим партијама. У првом колу пролећног дела првенства, 20. јануара,  у Подриње долази трећепласирана екипа Радничког 1950 из Крагујевца која је на премијери ове сезоне савладала Студент у Крагујевцу.