U 6. kolu Prve MRL grupa zapad košarkaši Studenta iz Bajine Bašte zabeležili su pobedu na domaćem terenu nad ekipom Radničkog iz Valjeva rezultatom 88-73.

Od samog starta meča krenuli su Bajinobaštani jako i u odbrani i u napadu i već u prva tri minuta napravili prednost od desetak poena. Nakon tajmauta gosti se vraćaju u igru i u finišu poluvremena smanjuju razliku na – 6, te se na odmor odlazi pri rezultatu 48-42 za Student.

Detalj sa utakmice Foto: M. Dodić - Drina Info

Detalj sa utakmice Foto: M. Dodić – Drina Info

Drugo poluvreme bolje počinju gostujući igrači, pre svega pogođenim šutevima za tri poena, i vrlo brzo dolazi do nerešenog rezultata 51-51. Igralo se nekoliko minuta koš za koš ali na kraju treće četvrtine domaći košarkaši imaju prednost od 3 poena.

Na početku poslednjeg perioda igrači Studenta prave seriju koja je rezultat pre svega dobre igre u odbrani i stiču prednost od +11 koju održavaju do kraja meca.

Rukovodstvo kluba i igrači se zahvaljuju publici koja je i ovaj put došla u velikom broju u Sportsku halu Bajina Bašta da bodri domaće košarkaše. Nakon ovog kola Student se nalazi na sedmom mestu na tabeli  a u sledećem vanrednom kolu gostuje u sredu ekipi Mileševac u Prijepolju.