У суботу је у Чачку одржан Куп уже Србије за узрасне категорије полетараца, пионира и нада. На овом такмичењу учешће је узело 700 такмичара из укупно 75 клубова. Карате клуб „Омладинац“ из Бајине Баште имао је 18 представника у Чачку. Још једом, каратисти из Бајине Баште остварили су запажене резултате.

Што се тиче екипног пласмана, екипа женских нада у борбама освојила је прво место и златну медаљу. Екипа је наступила у саставу: Ивановић Анђела, Петровић Александра, Вилотијевић Јулијана и Ивановић Сара. Такође, екипа пионирки у борбама заузела је друго место, а наступила је у следећм саставу: Печеница Јана, Ћурчић Петра, Ивановић Анастасија и Радовановић Сара.

У појединачној конкуренцији каратисти „Омладинца“ освојили су укупно 12 одличја.

Тошић Александра 2. место кате

Већина такмичара „Омладинца“ успела је да оствари пласман на Куп Србије који ће се одржати 15. октобра.

oml1

У недељу је, такође у Чачку, одржано првенство уже Србије за кадете, јуниоре и млађе сениоре. Од укупно 320 такмичара из 50 клубова, „Омладинац“ је имао 9 својих представника.  Остваренио су следећи резултати:

Мочевић Дајана 1. место борбе, млађе сениорке

Његић Јован, 3. место борбе, млађи сениори

Елез Јелена, 3. место борбе, млађе сениорке

У конкуренцији екипа, кадети су заузели 3. место, а наступили су саставу Радичевић Бранко, Даниловић Немања и Обреновић Илија. 04. новембра ће се одржати првенство Србије за ове узрасне категорије.