Košarkaši Studenta iz Bajine Bašte ostvarili su važnu pobedu na gostovanju protiv veoma neugodne ekipe Zekasa iz Rače. Domaći košarkaši su samo na početku utakmice imali prednost kada su pogodili trojku i tako otvorili utakmicu. Konačan rezultat bio je 61 : 72.

KK Student logo

Bajinobaštani su vrlo brzo napravili prednost od desetak poena razlike na početku meča. Sigurnom igrom u napadu i odličnom odbranom Podrinci rešavaju prvu četvrtinu rezultatom 19:8 u svoju korist.

U drugoj četvrtini opao je intenzitet u odbrani što domaćin koristi i rešava ovaj deo rezultatom 27:25 u svoju korist pa se na poluvreme ide sa 9 poena prednosti za Student.

U nastavku meča uspevali su igrači Zekasa još da smanje prednost, ali su gosti uspešno odolevali i kontrolisali rezultat do samog kraja utakmice.

Bajinobaštani su ovom pobedom posle duže vremena uspeli da vežu dve uzastopne pobede i da nakon deset odigranih kola dođu do skora 5-5.

U narednom kolu u  Podrinje dolazi ekipa Napretka iz Kruševca koji su jedni od kandidata za ulazak u viši rang.

Igrači, stručni štab i uprava KK Studenta poziva navijače da u nedelju od 18 časova dođu u što većem broju i da pruže podršku domaćim košarkašima u borbi za nove bodove.