У 6. колу Прве МРЛ група запад кошаркаши Студента из Бајине Баште забележили су победу на домаћем терену над екипом Радничког из Ваљева резултатом 88-73.

Од самог старта меча кренули су Бајинобаштани јако и у одбрани и у нападу и већ у прва три минута направили предност од десетак поена. Након тајмаута гости се враћају у игру и у финишу полувремена смањују разлику на – 6, те се на одмор одлази при резултату 48-42 за Студент.

Детаљ са утакмице Фото: М. Додић - Дрина Инфо

Детаљ са утакмице Фото: М. Додић – Дрина Инфо

Друго полувреме боље почињу гостујући играчи, пре свега погођеним шутевима за три поена, и врло брзо долази до нерешеног резултата 51-51. Играло се неколико минута кош за кош али на крају треће четвртине домаћи кошаркаши имају предност од 3 поена.

На почетку последњег периода играчи Студента праве серију која је резултат пре свега добре игре у одбрани и стичу предност од +11 коју одржавају до краја меца.

Руководство клуба и играчи се захваљују публици која је и овај пут дошла у великом броју у Спортску халу Бајина Башта да бодри домаће кошаркаше. Након овог кола Студент се налази на седмом месту на табели  а у следећем ванредном колу гостује у среду екипи Милешевац у Пријепољу.